Blå blå är kärleken dif

Борислава

Last activities I. Det här är en match du absolut inte vill missa! Registrera dig nu. Varför görs den inte tillgänglig på exvis youtube så man kan casta videon till sin TV? Boka in dessa datum:.

Nu bjuder vi hem er för att njuta av Djurgårdskärleken på hemmaplan! Mikael Jonsson   Il grande capitano Emil Bergström. News you might be interested in. Blå blå är kärleken è tratto dall'Album Gamla fina låtar 2 - Tracklist e testi. Officiell video.

Jag hoppas att låten ska bli lika förknippad med Djurgården som "Stockholm tillhör oss" och "Alltid oavsett" och alla andra uttryck, att det blir en riktig slogan för Djurgården, säger Erik Steinman, initiativtagare till kampanjen som ska presenteras i sin helhet under fredagskvällen på klubbens hemsida. Jag ser nu att det är en ny utveckling på gång, en ny era nästan i svensk fotboll.

Djurgårdare från hela riket valfärdade till Helsingborg och bidrog till ett av våra största bortaföljen någonsin. Community See All.

Jag ser vad som sker i den innersta kärnan i supporterkretsar och det är ett helt annat sätt att stödja nu, säger Steinman. Den incidenten påverkade oss väldigt mycket. You will get 3 free months if you haven't already used an Apple Music free trial. Type song title, artist or lyrics.

Blå blå är kärleken

Top lyrics Community Contribute Business. Registrera dig nu. Fyll i användarnamn epost. Glömt lösenordet? Blåblå är kärleken 28 jun Senaste nytt 23 juli 23 jul Herrar, U21 Massivt målkalas mot Syrianska. Relaterade nyheter Herrar, U21 23 juli Föreningen, Supportrar 23 juli Hela huvudstaden är blå! Create New Account.

Journey

Not Now. Community See All.

Emil Bergström & Elin Nilsson - Blåblå är kärleken (Sing-a-long)

About See All. Sports Team. Emma Hägglund   är det inte denna? Tony Lundstedt   Varför görs den inte tillgänglig på exvis youtube så man kan casta videon till sin TV? Jakir Hossain   låten är tagen från den franska låten l'amor les blues. Micke Andersson   Gammal härlig låt med Britt Bergström som fått nya härliga känslor :.

Sugar mama finder

Tobias Söderberg   Vore kul att se audition videos med alla spelare :D 2 röster som går bra ihop, bra jobbat! Kim Dahlberg   1.

Den ljusblå matchen: Djurgården—Elfsborg, måndag 7 juli Tele2 Arena I matchen mot Elfsborg så kommer vi för första gången att spela Blå, blå är kärleken som inmarschlåt när spelarna gör entré. Se till att du har lärt dig texten. Vi uppmanar alla er besökare att leta fram ett ljusblått plagg eller att f örbeställa din ljusblå tröja på följande länk. Den mörkblå matchen: Djurgården-Häcken, måndag 21 juli Tele2 Arena Vi tar emot Göteborgs bästa lag svenska folkskolans vänner för tillfället huserar på en femteplats i Allsvenskan, två platser ovanför DIF.

Sugar momma finder

Matchens tema är mörkblått. Förbeställ gärna din tröja här länk eller ta på dig din snyggaste mörkblå DIF-tröja och sjung fram Djurgården till seger.

Den blårandiga matchen: Matchtröjans dag Djurgården-Helsingborg, måndag 4 augusti Tele2 Arena Om du befunnit dig i skärgården hela sommaren tycker vi det är på sin plats att börja packa ihop semestergrejerna och förbereda hemfärd till Stockholm.

Blåblå är kärleken - Den ljusblå matchen: DIF - Elfsborg 7/7

Mot Helsingborg hoppas vi att 20 djurgårdare finns på plats, iklädda den vackraste av tröjor för att sjunga fram vårt lag, för att manifestera vår kärlek till föreningen och våra vänner.